Ana sayfa Kadın Güzellik ve Bakım Saç dökülmesine kesin çözüm: yumurta kürü

Saç dökülmesine kesin çözüm: yumurta kürü

3
PAYLAŞ

Mevsim değişikliklerine ve diğer birçok faktöre bağlı olarak yeterli beslenmeyen saçlarda dökülme gözlenir. Tahmin edeceğiniz üzere, bu durumun sürekli olarak tekrarlanması halinde saçlarda azalma meydana gelir. Bununla birlikte dökülen saçların yeniden çıkması ise çok uzun zaman alır. Öyle ki, bazı durumlarda saç kökleri kendini yenileyemez hale gelir ve bu yüzden yeni saçların çıkmaması bile söz konusu olabilir.

Eğer, saçlarınıza gereken ilgiyi, özeni gösterirseniz saç dökülmesine karşı kesin çözüm bulabilirsiniz. Bu yüzden birçok uzmanın da önerdiği gibi düzenli olarak bakım yapmak şart oluyor. Bu yazımızda, saç dökülmesini azaltacak, saç köklerini güçlendirecek bir yöntemden bahsedeceğiz. Bu sefer bitkisel bakımın dışına çıkarak vücudumuz için de oldukça faydalı olan yumurta kürünü ele alacağım.

Saçların dökülmemesi için yumurta kürü

Genellikle saç konusunda sağlıklı bir bakım uygulamak için edinmeniz gereken malzemeler çok kolay bulunur. İşte, bu kürü uygulamanız için de ihtiyacınız olan ürünler zaten evinizde bulunan ürünlerdir. Evde kendi başınıza rahatlıkla uygulayabileceğiniz bu kürü nasıl hazırlayacağınızı anlatayım şimdi.

Öncelikle, bir aktara gidip güvenilir bir hint yağı alın. Küçük bir kabın içerisine bu yağdan 3 yemek kaşığı kadar koyun. Daha sonra sadece yumurtanın sarısını bu kabın içerisinde bulunan hint yağının üzerine ekleyin. Yarım limonun suyunu iyice çıkartın ve kabın içindeki karışıma dökün. Son olarak da bir tatlı kaşığı miktarında olacak şekilde alkolü kabın içerisine bırakın. Elde etmiş olduğunuz bu karışımı özellike saç diplerinize olacak şekilde iyice uygulayın. Yaklaşık 40-45 dakika kadar saçlarınızı öylece bekletin. Bu işlemi kesin sonuç almak için sabırlı bir şekilde bir ay içerisinde 4 kez yani haftada 1 kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Aslına bakarsanız bu kür de bitkisel bir yöntem olarak ele alınabilir. Ne de olsa, hint yağının saç dökülmesine karşı etkili olduğu biliniyor. Böylece hem saç dökülmesine karşı bitkisel tedavi yöntemi uygulamış olacaksınız hem de saç dipleriniz için uygun, sağlıklı bir yöntemi uygulamış olacaksınız.

Bitkisel bakımla eğer hormonal bir bozukluğunuz veya kan değerlerinizde bir eksiklik yoksa saç dökülmesine çözüm bulabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here