Ana sayfa Sağlık Bitkisel Tedavi Keçi Sütü Sabunu Nedir? Zararları Nelerdir?

Keçi Sütü Sabunu Nedir? Zararları Nelerdir?

10
PAYLAŞ

Cilt için çok faydalı olan keçi sütü sabunu, keçi sütünden ve zeytinyağından elde edilmektedir. Cildi arındırıcı ve cildi dış etkenlerden koruyucu özelliği bulunan keçi sütü sabunu aynı zamanda çok iyi bir nemlendiricidir. Keçi sütü sabunu nedir? Doğal keçi sütü ile zeytinyağının karışımından elde edilen cilt dostu doğal bir sabundur.

Keçi sütü sabunu yapılırken kullanılan zeytinyağının cilt için faydalarını bilmeyen yoktur. Keçi sütünün içinde barındırdığı doğal protein ve yağların pH değerleri insan cildine benzer özellikler taşıdığı için cildi koruyucu ve besleyici özelliği vardır. Her cilt tipine fayda sağlayan keçi sütü sabununun özellikle hassas ciltler için çok daha fazla yarar sağladığı belirtilmektedir.

Keçi Sütü Sabununun Faydaları

  • Keçi sütünün içeriğinde alfa hidroksi asit maddesi bulunmaktadır. Cilt için çok faydalı olan bu asit maddesi deri döküntüsünü önleyerek cildi ölü derilerden arındırmak için ideal bir üründür.
  • Ciltte oluşan egzama gibi kaşıntılı deri hastalıklarında keçi sütü sabununun doğal nemlendirici etkisi sayesinde cildi rahatlatarak kaşınmayı azaltıcı etkisi bulunmaktadır.
  • Keçi sütü sabununun pH seviyesi insan cildine benzediği için bakteri ve kimyasal maddeler gibi dış etkenlere karşı cildi korur.
  • El yapımı olan keçi sütü sabunu, içerisinde alkol, petrol gibi cilde zararlı maddeler barındırmadığı için özellikle hassas ciltler için çok yararlıdır.
  • Doğal sabunlardan olduğundan dolayı ciltte tahriş ve alerjik reaksiyon oluşma riskini azaltır.
  • Sivilceye eğilimli ciltler için keçi sütü sabunu kullanmak gerekir. Çünkü içeriğindeki etken maddeler ve süt proteinleri akneye neden olan bakterileri öldürerek yok eder.
  • Cildi beyazlatır.

Bu arada belirtmek isteriz ki, keçi sütü sabununun bizlere ulaşan bir zararı bulunmamaktadır.

Keçi Sütü Sabunu Nasıl Kullanılır

Keçi sütü sabunu ılık ve yumuşak sularda daha iyi köpürdüğü için kolay kullanılmaktadır. Vücuda direk temas ettirmek yerine elde veya lifle köpürterek köpüğünü cilde sürmek daha hızlı sonuç almayı sağlamaktadır. Sabunu kullandıktan sonra erimesini önlemek için ahşap sabunluk kullanmalı ve güneşten uzak tutulmalıdır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here