Ana sayfa Sağlık Bitkisel Tedavi Bel ve Sırt Ağrısı için Bitkisel Kür

Bel ve Sırt Ağrısı için Bitkisel Kür

8
PAYLAŞ

Sırt ve bel ağrılarının başlıca sebepleri, duruş bozukluğu, egzersiz yapmama, karın ve sırt kaslarının zayıflığı ve ağır cisimleri doğru olmayan bir şekilde kaldırmaktır.

Yoga, akapuntur veya omurga masajı ile tedavi kronik sırt ağrılarına iyi gelir. Ayırıca karın ve sırt kaslarınızı güçlendirmek için şınav ve mekik hareketlerini yapmanızda fayda vardır.

Sırt ağrısına bacak ve ayaktaki uyuşukluk ile idrar torbası veya bağırsaklardaki işlev bozukluğu da eşlik ediyorsa hemen doktorunuza görününüz.

Yazımın devamında sırt ağrılarınınız dindirmeniz için evde uygulayabileceğiniz formülleri sizinle paylaşmaya çalışacağım.

1- Bel ağrısı için ilk yardım:

Bel incimesinin ilk işaretinde belinize soğuk kompres uygulayıp 20 dakika bekleyin. Sancıyı yatıştıracak bu tedaviyi 15 dakikalık aralarla dilediğiniz sıklıkta tekrar edin. Buz torbası veya soğuk su torbasının cildinizi dondurup yakmaması için bir havlunun içine sarınız.

Sırt Ağrısı için bitkisel reçete:

Kedi otu, takke ve glabulu karışımı kas spazmını ve ağrıyı azaltır. 300 ml kedi otu özü, 300 ml takke özü, 300 ml glabulu özü bitkilerini cam şişede karıştırın. iyice çalkaladıktan sonra yarım tatlı kaşığı karışıma az miktarda sıcak suya ilave ederek günde 3 kez için.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here